• Balsamacje

  • Balsamacje

  • Balsamacje

  • Balsamacje

  • Balsamacje

Balsamacja Ciała –Zabieg polegający na zahamowaniu rozkładu ciała zmarłego. Dzięki temu procesowi, możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej ( w otwartej trumnie) oraz ich transportowanie na dalekie odległości, a także pozwala na długie przechowywanie zmarłego w chłodni ( nawet do 1-go roku ) . 

Zabieg balsamacji pozwala na: doprowadzenie ciała zmarłego do naturalnego wyglądu oraz usuniecie bakterii, mogących zagrażać ludziom mającym styczność ze zmarłym.

Balsamacja: likwiduje wszelkie objawy choroby, na która cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci ( tj. plamy opadowe, sine uszy, paznokcie).

Ciało po zabiegu balsamacji nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla rodziny, która zegna bliską osobę.

 

 

Najbardziej skuteczną metodą , aby zlikwidować wszelkie oznaki śmierci doprowadzić do naturalnego wyglądu i pozbawić je wszelkich bakterii zagrażających nam żyjącym jest Balsamacja (Konserwacja zwłok), którą się wykonuje ze względów: -sanitarnych – higienicznych – estetycznych – praktycznych – prawnych – psychologicznych – ze względu na normy prawne – ze względu na aspekty religijne. 

 

To współczesne i dobrze zorganizowane działanie polegające na całkowitym i fachowym zajęciu się ciałem zmarłego jest coraz bardziej powszechne wśród otoczenia pogrzebowników, choć nie wszyscy są jeszcze do tego przekonani balsamacja jest skuteczna i względnie tania. 

Po Balsamacji zmarły wygląda jakby „zasną”, znikają wszelkie zasinienia i plamy opadowe, cera jest naturalna, nieodwodniona. Balsamacja ciała odpowiada trosce o higienę i względy sanitarne, gdy ciało zmarłego ma przez jakiś czas przebywać w domu przed pogrzebem, jak i wobec potrzeby przygotowania zmarłego do publicznego wystawienia, rodzina i osoby zgromadzone w okuł zmarłego mogą czuć się bezpiecznie gdyż ciało jest całkowicie wysterylizowane i pozbawione bakterii gnilnych niebezpiecznych dla człowieka. Nie następują również nie oczekiwane zmiany spowodowane np. poprzez chorobę. 

Po zabiegu ciało nie ulega procesom gnilnym i przemianom pośmiertnym, może być eksponowane w temperaturze pokojowej przez długi czas bez obawy, że zajdą niekorzystne zjawiska zmieniające wygląd zmarłego . Zabieg jest szczególnie przydatny w przypadkach wystawienia publicznego, transportu zwłok na większe odległości konieczności przechowania zwłok w chłodni przez dłuższy czas, np. jeżeli trzeba opóźnić datę pogrzebu lub przy braku dostępu do chłodni. Zabieg balsamacji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok. W niedługim czasie zabiegi balsamacji ciała będą rzeczą normalną przy każdej usłudze pogrzebowej klienci będą zlecać firmom pogrzebowym wykonanie takiego zabiegu w niektórych przypadkach Balsamacja ciała jest wymogiem administracyjnym (np.: przy transporcie zwłok za granice ).W większości krajów Unii Europejskiej zabiegi balsamacji są wykonywane w ponad 90% a więc aspekt higieniczny i sanitarno-epidemiologiczny jest oczywisty, nadto zabieg jest bezpieczny dla środowiska i otoczenia.

   

114437
Dziś
Wszystkie
51
114437